Jak radzić sobie ze stresem?

Kalipoz Prolongatum

Wielu lekarzy podkreśla negatywny wpływ stresu na nasze zdrowie. Stresować mogą różne sytuacje. Zasadnicza kwestia polega na tym, jak można sobie radzić ze stresem. Metod jest wiele, ale nie dla każdego poszczególna technika będzie skuteczna.

Osobom zestresowanym szczególnie polecana jest aktywność fizyczna. Jest ona najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się negatywnych emocji. Sport poprawia nasze samopoczucie, sprzyja rozluźnieniu. Ponadto wysiłek fizyczny sprawia, że wydzielane są endorfiny, czyli hormony szczęścia.

Warto także wyznaczyć sobie czas na odpoczynek. W tym czasie można zająć się ulubionymi czynnościami, które sprawiają nam przyjemność. Brak czasu wyłącznie dla siebie jest niekorzystny dla organizmu. Pojawia się wówczas rozdrażnienie oraz nadmierna irytacja. Z czasem rozwija się stres.

Skutecznym sposobem na stres jest także śmiech. Wpływa on na obniżenie ciśnienia tętniczego, a także poprawę samopoczucia. To powoduje rozluźnienie oraz przyczynia się do powstania pozytywnych emocji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *